Načítání…

Ordinační doba - PO - PÁ od 8:00 do 15:00 hod.

Kosmetickým hitem současné doby je prodlužování očních řas pomocí kapek. Jedná se o látku 0,03% bimatoprost, která stimuluje růst řas a zvyšuje jejich pigmentaci. Po několikatýdenní aplikaci se tak řasy prodlouží o 4mm i více, jsou tmavší a v některých případech i zhoustnou.

 

Účinná látka bimatoprost je obsažena v očních kapkách Lumigan. V tomto případě se však kapky nekapou přímo do oka, ale nanáší se štětečkem ke kořínkům řas. V praxi to znamená nejlépe každý večer po odlíčení nanést kapky na kůži okraje horního víčka co nejblíže kořínkům. Je důležité dodržovat pravidelnost v aplikacích, první účinky mohou být vidět již po 3 týdnech. Tím ale aplikace nekončí. Doba trvání účinku je individuální, většinou 5-10 měsíců. Poté je vhodné absolvovat kontrolu u očního lékaře a dle zájmu v proceduře pokračovat. Po skončení aplikace se účinek kapek pomalu vytrácí a dochází k přirozenému obnovení řas.

 

Před aplikací kapek je nutné podstoupit oční vyšetření, prodlužování řas není vhodné u klientů s chronickými očními záněty a některými jinými očními vadami nebo třeba u těhotných a kojících žen. O vhodnosti aplikace by měl vždy rozhodovat lékař.

 

Bimatoprost je již dlouhodobě používán k tomuto účelu v USA pod názvem Latisse . Latisse prošel přísnými kritérii na bezpečnost z medicínského hlediska a byl schválen k využití Úřadem pro kontrolu léčiv a potravin (FDA). Účinná látka patří do skupiny prostaglandinů a byla původně vyvinuta pro účely léčby zeleného zákalu.

 

Vedlejším účinkem kapek může být snížení nitroočního tlaku, které ale nemá nežádoucí účinek na vidění či jiné zrakové funkce. Nežádoucím vedlejším účinkem může být zvýšená pigmentace okrajů víček a jejich ztmavění, tento efekt bývá přechodný a po skončení aplikace kapek vymizí. Přechodně může dojít k zarudnutí spojivek. Při vzniku alergických reakcí nebo jakýchkoliv nežádoucích účinků je třeba se obrátit na lékaře.

 

V ceně je zahrnuto lékařské vyšetření, poučení, zácvik aplikace a vlastní preparát na 12-16 týdnů.